GROZAVU e pe făraș! PETROLUL a fost UMILITĂ la Pitești. PROGRAMUL etapei a 10-a din Liga 2

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 octombrie 2018, ora 19:10,
Petrolul grup

Petrolul nu se simte deloc bine departe de arena „Ilie Oană”.

Echipa lui Leo Grozavu a fost umilită de FC Argeș, scor 0-3. Piteștenii au început excelent, iar Buhăescu a deschis scorul încă din minutul 3.

Apoi, Năstăsie a lămurit lucrurile după pauză, cu golul din minutul 49. Petrolul a terminat în genunchi, iar Vasile Gheorghe a stabilit scorul final, 3-0, cu un gol superb din lovitură liberă.

Petrolul pierde al doilea meci la rând în deplasare, după 2-3 cu Universitatea Cluj, iar postul lui Leo Grozavu e în pericol.

ECHIPELE:

FC Argeş: Ureche – Tofan, Vişa, Turda, Hreniuc, Şerbănică – Buleică (79 Oancea), Panait, R. Costin (cpt), Năstăsie (82 V. Gheorghe) – Buhăescu (65 Enceanu).

Antrenor: Emil Săndoi

Petrolul: Tordai – Olaru, Cazan, Plămadă (55 Cruceru), Ţigănaşu – Chindriş (56 Tamuz), Ghinga – Lumu, Marinescu (cpt), Ştefănescu – Saim Tudor (75 Ţicu).

Antrenor: Leo Grozavu