Gloria Buzău – Corvinul 2-2, în etapa 6 din play-off-ul Ligii 2! Gazdele continuă să spere la promovarea directă

Articol de Gabriel Ion - Publicat joi, 25 aprilie 2024, ora 21:13,
Gloria Buzău – Corvinul

Gloria Buzău și Corvinul au încheiat la egalitate, 2-2, în ultimul meci din etapa 6 din play-off-ul Ligii 2.

Gloria Buzău a egalat Corvinul în minutul 90

Oaspeții au avut 2-0 la pauză, iar gazdele au egalat cu două goluri marcate în ultima jumătate de oră, al doilea din penalty, în minutul 90.

Pentru buzoieni au marcat Rădulescu (62) și Dumitru, iar golurile Corvinului au fost reușite de Neacșa (17) și Lupu (37).

Gloria Buzău, cu 42 de puncte, se menține pe locul 4, la două puncte peste FK Miercurea Ciuc, principala adversară în lupta pentru ocuparea celui de-al doilea loc direct promovabil. Corvinul acumulează 46 de puncte și revine pe locul 2, devansând la golaveraj, 7-5 față de 3-6, CSC Șelimbăr.

În etapa următoare, a 7-a, Gloria Buzău joacă tot acasă, cu CS Mioveni, duminică, de la ora 11:00, iar Corvinul are meci la Hunedoara, luni, de la ora 15:00, cu CSC Șelimbăr.