Gigi Mulțescu a comentat prestația lui Alibec: „Excludem varianta asta!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 octombrie 2018, ora 19:03,
multescu
multescu

Astra Giurgiu a urcat pe podium după victoria cu Hermannstadt (2-0). Antrenorul Gheorghe Mulțescu a precizat că îi dă credit lui Alibec în continuare și-l vede ca fiind decisiv în lupta pentru playoff.

Mulțescu a spus că accederea în playoff este esențială pentru Astra Giurgiu, iar punctele obținute cu Hermannstadt sunt importante.

„A fost un meci foarte important. Trebuia să câștigăm, altfel pierdeam contactul cu echipele din frunte. Am ratat trei ocazii clare în prima repriză și am intrat cu teamă după pauză. Am făcut o schimbare ofensivă totuși și urmarea firească au fost golurile.

Denis Alibec este căpitan acumulează de la meci la meci. A avut neșansa să se accidenteze după trei meciuri foarte bune. Randamentul o să îi crească sigur și o să ne ajute să mergem în playoff. Nici nu ne gândim să nu ne calificăm, excludem varianta asta„, a declarat Mulțescu pentru Look TV.