Gigi Becali, pus pe gânduri de ultima ofertă! Căpitanul FCSB-ului, dorit în America

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 01 martie 2021, ora 16:15,
Cristi Tănase

Florin Tănase (26 ani), căpitanul FSCB-ului este dorit în America de New York City!

Meciul dintre FC Botoşani şi FCSB, din etapa a 25-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria ,,roş-albaştrilor”, scor 2-0.

Golurile partidei disputate în Moldova au fost marcate de Florin Tănase, în minutul 55 şi Darius Olaru, în minutul 66.

După reușita de aseară, căpitanul FCSB-ului, Florin Tănase a ajuns la 17 goluri marcate pentru roș-albaștri în acest sezon. Cei de la MLS transfers and news anunță că fosta echipă a lui Alexandru Mitriță, New York City a făcut o ofertă de 4.8 milioane de euro pentru golgheterul la zi al Ligii 1.

„New York City a făcut o ofertă de 4,8 milioane de dolari pentru atacantul român, Florin Tănase, de 26 de ani, în prezent la FCSB, echipă care este pe primul loc în Liga 1, notează cei de la MLS transfers and news.

3.000.000 de euro este cota de piață a lui Florin Tănase potrivit site-urilor de specialitate.