Gigi Becali continuă „lupta” cu cavalerii fluierului: „Am avut două faze. Cred că e dată o direcție!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 01 martie 2021, ora 15:40,
Gigi Becali, patronul lui FCSB

Meciul dintre FC Botoşani şi FCSB, din etapa a 25-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria ,,roş-albaştrilor”, scor 2-0.

Golurile partidei disputate în Moldova au fost marcate de Florin Tănase, în minutul 55 şi Darius Olaru, în minutul 66.

Gigi Becali, patronul FCSB-ului s-a declarat din nou nemulțumit de maniera de arbitraj după meciul de la Botoșani, acuzându-l pe centralul partidei, Ovidiu Hațegan că a fluierat cu „direcție”.

„Am avut două faze. Am avut faza când a dat fault în atac la Miron. A dat fault în atac la mișto, șmecherește a dat. A dat în mână, am avut penalty acolo. Avem de două ori penalty, l-a luat în brațe pe Miron și Miron s-a debarasat de adversar. Încearcă ei șmecherii, dar degeaba.

Cred că e dată o direcție, din discuții. Dacă trei meciuri la rând ai penalty și nu primești niciunul, dar se dă pentru adversar (n.r. în meciul cu Hermannstadt), ce să mai zici? Nu mai vorbim despre ce-a fost. Am văzut acum că Șeroni a băgat mâna în minge și nu s-a dat nimic, la fel cum a fost și la Camora, a declarat Gigi Becali pentru Digi Sport.

FCSB rămâne lider al campionatului, indiferent de rezultatul rivalei CFR Cluj. În runda următoare, Tănase & Co o vor întâlni pe Gaz Metan Mediaș.