Gigi Becali a dezvăluit planurile de viitor ale FCSB-ului: „Pe mine nu mă interesează campionatul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 mai 2021, ora 09:50,
Gigi-Becali
Gigi-Becali

Patronul „roș-albaștrilor”, Gigi Becali, a vorbit despre planurile sale de viitor cu echipa pe care o conduce și a mărturisit că nu cucerirea campionatului este prioritară în acest an!

FCSB a remizat aseară, scor 1-1, contra celor de la CFR Cluj și a ratat șansa de a reveni pe primul loc în ierarhie. Elevii lui Toni Petrea s-au văzut egalați în minutele de prelungire ale partidei, după ce reușise să treacă în avantaj încă din prima parte a duelului. În urma acestui rezultat, „roș-albaștrii” rămân la două puncte în spatele celor de la CFR și la trei peste CSU Craiova.

La finalul partidei, Gigi Becali a vorbit despre șansele echipei sale de a câștiga titlul în acest an și a dezvăluit că o asemenea performanță l-ar interesa doar din punct de vedere financiar. Patronul FCSB-ului a mărturisit că plănuiește să vândă încă patru jucători tineri în viitorul apropiat și așteaptă să primească oferte la finalul acestui sezon.

gigi becali

„Pe mine nu mă interesează campionatul, ca trofeu, mă interesează din perspectivă financiară. Dacă nu-l iau, ce să fac, să-i împușc pe ăia de la CFR să nu mai aibă cu cine juca? Am făcut și eu ce am făcut, și eu zic că am făcut foarte bine, mai am patru jucători tineri pe care pot să-i vând pe bani mulți.

N-am nicio ofertă în momentul ăsta. Dacă iei gol în minutul 93 că dă în nisip, ce să fac? Să mă duc să nivelez nisipul și să-i zic lui Burcă să dea acolo?”, a declarat Gigi Becali, potrivit Digi Sport.