Gică Hagi, mulțumit de evoluția echipei sale: „Știam că va fi greu. Important e că nu am cedat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 03 februarie 2020, ora 23:17,
gica-hagi
gica-hagi

Condusă cu 1-0, Viitorul a revenit pe finalul meciului cu Poli Iași și s-a impus în duelul din etapa a 23-a a Ligii 1. Zoua și Iancu au semnat golurile care le-au adus victoria constănțenilor.

„Regele” a dezvăluit că a avut o discuție cu „elevii” săi la pauza meciului și le-a cerut să lupte până la finalul celor 90 de minute de joc. Hagi s-a declarat mulțumit de felul în care a arătat echipa și „s-a felicitat” pentru schimbările făcute.

”Știam că va fi greu. Ei au adus jucători foarte buni. În vestiar le-am zis că meciul are 90 de minute. Am crezut în jocul nostru și s-a văzut că echipa este bine pregătită.

Am fost surprins de golul primit, dar important este că echipa nu a cedat. La pauză le-am zis să aibă răbdare. Schimbările au fost bune, am fost inspirat”, a declarat Gică Hagi la finalul meciului.

Victoria cu Poli Iași o duce pe Viitorul înapoi în play-off. Echipa lui Hagi ocupă acum locul cinci în clasamentul Ligii 1, cu 38 de puncte.