Gică Hagi, dezamăgit! Ce s-a întâmplat cu Ianis la ultimul meci al lui Genk

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 26 decembrie 2019, ora 18:48,
ianis-hagi-genk

Gică Hagi s-a dus în Belgia de Crăciun, însă ”Regele” a plecat dezamăgit de la ultimul meci al lui Genk.

Campioana en-titre s-a impus în partida de pe teren propriu cu Eupen, scor 2-1, însă Ianis nu a bifat niciun minut pe teren.

Internaționalul român a jucat în ultimele 2 meciuri, cu Waasland-Beveren, 22 de minute, și în derby-ul cu Anderlecht, 29 de minute.

14 apariții a bifat Ianis pentru Genk în actualul sezon, reușind să înscrie 3 goluri.

Wishing you a magical and blissful holiday ! Merry Christmas everyone !!! ??? #christmastime #faith Cu prilejul…

Publicată de Ianis Hagi pe Miercuri, 25 decembrie 2019

În partida cu Eupen, Junya Ito a deschis scorul pentru Genk, minutul 12, Onuachu a majorat rezultatul gazdelor, minutul 60, iar Lazare Amani a stabilit scorul final în minutul 63.

În urma acestui rezultat, formația lui Ianis a urcat pe locul 8 în Belgia, cu 31 de puncte.