VIDEO | Gerrard, savuros când a vorbit de penalty-ul ratat de Ianis Hagi: „Pe următorul îl bat eu!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 26 februarie 2020, ora 22:28,
steven-gerrard-rangers

Glasgow Rangers s-a calificat în optimile de finală ale Europa League, după ce a trecut de Sporting Braga, cu 1-0, în manșa secundă a 16-imilor.

Ianis Hagi și-a pus amprenta și pe acest joc al scoțienilor. Românul a ratat o lovitură de la 11 metri, dar s-a revanșat în repriza secundă când a pasat excelent pentru golul marcat de Kent (minutul 61).

La finalul meciului, Gerrard a avut puterea să glumească pe seama penalty-ului ratat de Ianis și a declarat că la următorul meci va executa el lovitura de la 11 metri.

„Eu bat următorul penalty. Dacă nimeni nu vrea să-l bată, voi executa eu. Încercăm să găsim o soluție la acest capitol. Penalty-urile sunt dificile. Vom vorbi cu jucătorii și va trebui să găsim o soluție. Dacă nimeni nu vrea, o să-l bat eu”, a declarat Steven Gerrard la BT Sport.

În tur, la Glasgow, scorul a fost 3-2 pentru Rangers. Ianis Hagi s-a evidențiat și atunci, reușind o „dublă”.