VIDEO | Gaz Metan – Viitorul 2-2. Gazdele au egalat în 10 oameni! Autogol de poveste la Mediaș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 decembrie 2018, ora 19:35,
Gaz Viitorul

Gaz Metan și Viitorul au făcut spectacol la Mediaș, într-un meci încheiat la egalitate, 2-2.

Gazdele au deschis scorul după autogolul de poveste al lui Luchin, însă Drăguș a egalat imediat pentru Viitorul. Înainte de pauză, Marius Constantin a văzut un cartonaș roșu controversat, după un duel aerian cu Luchin.

Viitorul a marcat pentru 2-1 în minutul 74. Intrat pe teren de cinci minute, Houri a adus-o în avantaj pe Viitorul, însă oaspeții s-au relaxat pe final, iar Yazalde a adus un punct mare pentru Gaz Metan.

Gaz Metan Mediaş termină la egalitate meciul cu Viitorul Constanţa, 2-2, cu un gol marcat de Yazalde în minutul 88, după ce echipa noastră a jucat cu un om în minus din minutul 38.✌✌Bravo Gazu???