Gaz Metan, VICTORIE MARE cu Dinamo! CINCI GOLURI și un meci SUPERB la Mediaș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 06 august 2018, ora 22:55,
Fortes
Fortes

Dinamo nu și-a rezolvat problemele din apărare nici la Mediaș și a primit tot trei goluri, la fel ca în derby-ul cu FCSB. Luni seara, Dinamo a marcat însă doar două goluri, cedând în final cu 2-3.

Partida a fost una extrem de spectaculoasă. Olaru a deschis scorul în minutul 7, însă Dinamo a egalat până la pauză prin Salomao, care a punctat după centrarea lui Popovici.

Echipa lui Florin Bratu a început perfect repriza a doua, iar Moldoveanu a făcut 2-1. Gazdele au revenit însă neașteptat, după autogolul lui Popescu și reușita lui Fortes, noua vedetă a Mediașului.

Dinamo putea să evite înfrângerea pe finalul jocului. Nistor a trimis în bară, iar balonul a ricoșat din spatele portarului Batista în corner.

Cu 7 puncte acumulate, Gaz Metan este pe primul loc în Liga 1.

ECHIPELE:

Gaz Metan Mediaş: Cecilia Batista – V. Creţu, M. Constantin, Diallo, Buşu – I. Cristea, Fofana – D. Olaru (Costea ’84), Chamed (Coimbra ’74), Caiado (Ely Fernandes ’46) – Fortes.

Antrenor: Mihai Teja

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca (Neicuţescu ’69), Mahlangu, D. Nistor – Pesic (Sorescu ’79), Moldoveanu (Axente ’84), Salomao.

Antrenor: Florin Bratu