Gaz Metan – Mordovia Saransk 1-3, într-un meci amical jucat în Serbia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 iulie 2018, ora 20:15,
Gaz Metan Medias

Gaz Metan Mediaş a pierdut meciul amical împotriva formației ruse Mordovia Saransk, scor 1-3, în cadrul stagiului de pregătire de la Zlatibor (Serbia).

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 33 al partidei, dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de Marius Constantin. Mordovia a egalat peste zece minute și a stabilit scorul pauzei.

În repriza secundă, gaziștii au lovit bara în două rânduri, însă cei care au înscris au fost rușii în minutele 71 și 88.

Potrivit site-ului oficial al medieșenilor, tehnicianul Mihai Teja a rulat tot lotul pe care îl are la dispoziție.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan Mediaș are un bilanț de două victorii și două înfrângeri în cantonamentul pe care îl desfășoară la Zlatibor, în Serbia.

Gaz Metan Mediaș a încheiat pe locul patru în play-out-ul ediției 2017-2018 din Liga 1.