Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 februarie 2020, ora 16:56,
deac zambeste

Jucătorii CFR-ului au plecat astăzi spre Sevilla pentru meciul de foc din Europa League.

”Feroviarii” vor juca joi, 27 februarie, returul cu Sevilla, în Spania, pe stadionul ”Ramon Sanchez Pizjuan”.

În tur, partida dintre cele dou formații s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Ciprian Deac a deschis scorul din penalty, în minutul 59, iar Youssef En-Nesyri a egalat, în minutul 82.

Elevii lui Dan Petrescu sunt cu moralul la maxim după victoria din Liga 1, scor 2-0 cu Universitatea Craiova, și speră să obțină calificarea în optimile Europa League.

Returul Sevilla – CFR Cluj se va vedea în format LIVE TEXT pe realitateasportiva.net.

De asemenea, meciul de foc va fi comentat online, pe pagina Realitatea Sportivă.