Gabi Iancu și-a decis viitorul! Anunțul făcut de clubul lui Gheorghe Hagi: „Am hotărât acest lucru”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 23 septembrie 2020, ora 20:48,
gabi-iancu-viitorul

Gabi Iancu (26 de ani) a ajuns la un acord cu gruparea FC Viitorul Constanța pentru prelungirea contractului.

Curtat de mai multe cluburi din străinătate, atacantul a ales să semneze prelungirea cu clubul condus de Hagi. Iancu a semnat cu Viitorul un contract valabil până în anul 2022.

„FC Viitorul Constanța și atacantul Gabriel Iancu au decis prelungirea contractului până în vara anului 2022.

În vârstă de 26 de ani, Gabriel Iancu a reușit numai puțin de 20 de goluri și 8 pase decisive pentru formația noastră în sezonul trecut, în toate competițiile, iar în acest campionat a marcat un gol în trei meciuri jucate”, se arată într-un comunicat al celor de la Viitorul.