Francisc Dican, după ce FCSB a câștigat în Gruia: „Matematic mai sunt șanse la titlu!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 15 aprilie 2024, ora 07:00,
Francisc Dican / Foto: Captură Digi Sport

CFR Cluj a primit duminică seară vizita celor de la FCSB. Ardelenii au cedat în fața liderului Ligii 1 (0-1).

Francis Dican a reacționat la finalul celor 90 de minute. Iată ce a spus despre rezultatul obținut de echipa sa.

„Matematic mai sunt șanse la titlu!”

„A fost o înfrângere. Și înainte de acest joc, locul 1 era departe. Noi ne propusesem ca în fiecare joc să scoatem maximum. În prima repriză am fost modești, nu am contat. Nici FCSB nu și-a creat multe ocazii, în afară de lovitura aia liberă executată de Florinel Coman care a facut diferență.

În repriza a doua am reușit să ne creăm ocazii și puteam să înscriem. Cred că era un rezultat de egalitate era just. Matematic mai sunt șanse la titlu, dar ca să pui în practică acest lucru este greu să-i mai ajungem”, a spus Francisc Dican, după eșecul cu FCSB.