FOTO VIDEO | Victorie dramatică pentru Steaua în duelul cu FCSB 2! Gigi Becali a fost la meci

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020, ora 19:50,
fcsb 2 csa steaua

CSA Steaua București a câștigat meciul cu FCSB 2, scor 2-1, în etapa a doua din Liga a 3-a. FCSB a primit două goluri în superioritate numerică. Gigi Becali a urmărit meciul de la stadionul din Berceni.

Partida a început cu o accidentare horror! David Flavius (FCSB 2) a fost scos cu ambulanța de pe teren după o ciocnire cu Emilian Pacionel (Steaua).

FCSB 2 a deschis scorul în prelungirile primei reprize, când Ardelean a transformat o lovitură de la 11 metri.

În minutul 61, Steaua a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ovidiu Morariu.

Cu toate acestea, CSA a întors scorul, după reușitele lui Bogdan Chipirliu (66′) şi Andrei Antohi (90′).

Patronul FCSB, Gigi Becali, a venit la stadion pentru a urmări echipa a doua a ‘roș-albaștrilor’.

„Hai, tată, dă gol! Hai să îl mâncăm pe Talpan!”, și-a incurajat Gigi Becali echipa, potrivit sport.ro.

Meciul a reprezentat și un duel al orgoliilor între suporteri. Fanii Stelei au transmis mai multe mesaje ironice și au venit în număr mare la baza FCSB din Berceni, având torțe.

? Steliștii nu au putut sta departe de echipa nici azi. Aici e Steaua! #aicieSteaua#spiritdeluptă