FOTO VIDEO | Gestul incredibil al lui Șumudică, după o victorie în minutul 90+6

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 decembrie 2018, ora 20:09,
marius sumudica

Al Shabab, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a câștigat meciul din deplasare cu Al Ahli, scor 1-0, în etapa a 13-a din campionatul Arabiei Saudite.

Singurul gol a fost înscris în minutul 90+6, de către atacantul brazilian Arthur.

Șumudică s-a dezlănțuit pur și simplu după reușită: s-a dus să sărbătorească alături de fani și a fost luat în brațe, apoi s-a îndreptat către marcator și l-a pupat frenetic, apoi a vrut să-l muște!

Mijlocașul Constantin Budescu a jucat din minutul 65, iar fundașul Valerică Găman a fost integralist pentru Al Shabab.

Al Ahli Jeddah este una dintre cele mai importante echipe din Arabia Saudită și are în componență jucători precum Souza (fost la Fenerbahce), Jose Jurado (fost la Atletico Madrid, Espanyol), Alexis Ruano (fost la Sevilla, Getafe sau Alaves).

În urma acestui rezultat, echipa lui Marius Șumudică s-a apropiat de podium.

gamanarabia sauditabudescuvalerică gămanconstantin budescusumudicaal shababmarius șumudicăvictorieal ahli