FOTO | Simona Halep a discutat online cu trei mari campioni ai tenisului. „Oameni extraordinari”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 mai 2020, ora 15:56,
halep
halep

Deși este în izolare acasă, pe fondul pandemiei de coronavirus, Simona Halep se gândește tot la tenis. Românca a discutat online cu trei mari campioni: belgianca Justine Henin, germanul Boris Becker și suedezul Mats Wilander.

Deocamdată, toate competiţiile din circuitele ATP şi WTA sunt suspendate cel puţin până la 13 iulie.

Simona Halep (28 de ani, locul 2 WTA) a mărturisit că este cea mai mare perioadă de pauză din cariera ei.

Nu ai în fiecare seară șansa să discuți cu aceste legende! Oameni extraordinari, m-am simțit foarte bine„, a scris Simona Halep pe Twitter.

Justine Henin (37 de ani) a câștigat 43 de titluri în carieră la simplu, dintre care 7 de Mare Șlem. Belgianca a fost lider mondial WTA timp de 117 săptămâni.

Boris Becker (52 de ani) a câștigat 49 de titluri la simplu, dintre care 6 de Mare Șlem. Germanul a fost lider mondial ATP și a câștigat aurul olimpic în proba de dublu, în 1992.

Mats Wilander (55 de ani) a câștigat 33 de trofee la simplu, dintre care 7 de Mare Șlem. Suedezul a fost, de asemenea, lider mondial ATP.

Recent, Simona Halep a vorbit și cu antrenorul australian Darren Cahill, tot online.