FOTO | Răzvan Lucescu rămâne la PAOK Salonic! Fanii așteaptă calificarea!

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat luni, 27 august 2018, ora 14:47,
razvan lucescu savvidis

Răzvan Lucescu, 49 de ani, și-a prelungit contractul cu grecii de la PAOK Salonic până în anul 2020. Vestea sosește înaintea meciului retur cu Benfica din play-off-ul UEFA Champions League.

Fostul selecționer al României vrea să obțină o performanță istorică la clubul pe care îl antrenează. După ce PAOK a terminat la egalitate 1-1 cu Benfica, la Lisabona, grecii sunt favoriți la calificare.

Suporterii greci speculează momentul favorabil echipei și vor umple stadionul. Toate biletele pentru meciul decisiv s-au epuizat.

Antrenorul român pregătește cea mai importantă partidă a vicecampioanei Greciei în lipsa oricăror presiuni. Prelungirea contractului până în 2020 aduce un plus de liniște tehnicianului, care primește încredere din partea conducerii clubului.

„FC PAOK anunţă prelungirea contractului lui Răzvan Lucescu până pe 30 iunie 2020. Antrenorul echipei a semnat noul contract în cadrul unei întâlniri cu preşedintele Ivan Savvidis.

Răzvan Lucescu a condus echipa în 47 de meciuri şi are 37 de victorii, 6 egaluri şi 4 înfrângeri. Îi dorim şi mai mult succes şi multe titluri în următorii ani!”, prevede un comunicat oficial al clubului.