FOTO | Mesajul inspirațional al Mihaelei Buzărnescu pentru fani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 octombrie 2018, ora 19:26,
Buzarnescu titlu

Mihaela Buzărnescu a revenit pe terenul de tenis după accidentarea oribilă suferită la începutul lunii august în timpul turneului de la Montreal. Jucătoarea aflată pe locul 24 în lume a avut un mesaj inspirațional pentru fanii ei.

La 1 octombrie, Mihaela a fost eliminată în primul tur al Openului Chinei, de la Beijing. A fost prima partidă jucată de către Buzărnescu la simplu în ultimele două luni.

La Montreal, românca în vârstă de 30 de ani a suferit o ruptură la unul dintre ligamentele piciorului drept.

Viața este o călătorie, trebuie să ții pasul cu fiecare schimbare! Întotdeauna trebuie să lupți pentru fericirea ta„, a transmis Mihaela prin intermediul contului de Instagram.

Pe acest final de sezon, Mihaela Buzărnescu va participa la Kremlin Cup, la Moscova, un turneu în sală. Românca speră să se califice la competiția WTA Elite de la Zhuhai (30 octombrie – 4 noiembrie), unde vor participa cele mai bune 12 jucătoare care nu au prins Turneul Campioanelor de la Singapore.

În 2018, Mihaela Buzărnescu a câștigat primul turneu WTA din carieră (San Jose, SUA, pe hard) și a atins cea mai bună clasare – locul 20 în lume.