FOTO | Galeria Rapidului e la înălțime! Fanii giuleșteni au bătut recordul de asistență pe stadionul din Afumați

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 aprilie 2019, ora 12:13,
rapid
rapid

Rapid a remizat cu CS Afumați, scor 1-1, iar galeria formației din Giulești a fost la înălțime!

Gazdele au marcat prin Răzvan Avram în minutul 10, iar formația din Giulești a egalat în minutul 69 prin Cătălin Hlistei.

Chiar dacă nu au câștigat, elevii lui Daniel Pancu au fost susținuți de o galerie numeroasă în deplasare. Fanii Rapidului nu doar că au făcut spectacol, dar au doborât și recordul de asistență pe stadionul din Afumați.

”RAPIDIȘTII AU ȚINUT STEAGUL SUS LA AFUMAȚI

Galeria Rapidului a umplut tribuna stadionului din Afumați și a bătut recordul de asistență pe arena ilfoveană. Le mulțumim gazdelor de la CS Afumați, deoarece au oferit șansa rapidiștilor de a-și vedea echipa din tribună.” au scris rapidiștii pe Facebook.

RAPIDIȘTII AU ȚINUT STEAGUL SUS LA AFUMAȚI ??Galeria Rapidului a umplut tribuna stadionului din Afumați și a bătut…

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 21 aprilie 2019

În urma acestei remize, Rapid rămâne lider în Seria a 2-a din Liga a 3-a. În următoarea etapă, elevii lui Pancu o vor întâlni pe Agricola Borcea pe teren propriu.