FOTO | Gafă URIAȘĂ la Rapid – Viitorul Pandurii! Rezultat VICIAT de arbitraj!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 septembrie 2019, ora 18:32,
pancu pen nedat

Rapidul a pierdut cu scorul 1-2 partida disputată în Regie împotriva echipei Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Giuleștenii au avut penalty clar pe final neacordat de arbitrul Adrian Ilyeș.

Echipa lui Daniel Pancu a făcut un meci modest cu Viitorul Pandurii. Oaspeții au deschis scorul în minutul 15, după un autogol al lui Marian Manole.

Giuleștenii au egalat tot în urma unei gafe. Sefer a înscris din lovitură liberă, în minutul 29, cu largul concurs al portarului Anca-Trip.

Viitorul Pandurii a dat lovitura după pauză. Cioiu a marcat cu o lovitură de cap, în minutul 53.

Rapidul putea egala din nou în minutul 82.

Oanea a fost faultat în careu, însă arbitrul Adrian Ilyeș a acordat lovitură liberă din afara spațiului de pedeapsă!

Rapidiștii au protestat, iar Daniel Pancu a fost avertizat de arbitru.

Hlistei a irosit lovitura liberă, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților, 1-2.