FOTO | Era Pițurcă a început la Craiova! Oltenii au dat lovitura pe piața transferurilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 septembrie 2019, ora 13:34,
piturca-craiova

După ce Andrei Ivan a revenit în Bănie, Universitatea Craiova a realizat al doilea transfer din era Pițurcă.

Oltenii au anunțat că Alexandru Mățel (29 ani) a semnat cu formația din Bănie până în 2020, cu posibilitatea de prelungire pentru încă doi ani.

Astra Giurgiu, Dinamo Zagreb și Hermannstadt sunt echipele la care a mai evoluat fundașul în cariera sa. De asemenea, acesta are și convocări la echipa națională. Ultimul meci al fotbalistului în tricoul României a fost la EURO 2016, în înfrângerea cu Albania, scor 0-1.

450.000 de euro este cota de piață a fotbalistului, potrivit transfermarkt.com.

✍️ Alexandru Mățel a semnat cu Universitatea Craiova un contract valabil pe un an, cu opțiune de prelungire pe încă doi…

Publicată de Universitatea Craiova pe Luni, 2 septembrie 2019

Vezi și VIDEO | Craiova, victorie chinuită la Voluntari! Cicâldău s-a făcut de râs