FOTO | Dinamo și Chindia au jucat un meci amical, înainte de startul Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 iulie 2019, ora 17:09,
nistor-dinamo

Dinamo București și Chindia Târgoviște au încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical jucat la Baza Săftica. A fost ultimul test pentru ambele echipe înaintea primei etape din Liga 1.

Au marcat: Dan Nistor (9′ -penalty), Mattia Montini (70′) / Mihai Leca (40′), Filip Mitrovic (65′).

Portarul dinamovist Cătălin Straton a apărat în minutul 29 penalty-ul executat de către Mihai Voduț.

Căpitanul ‘roș-albilor’, Dan Nistor, s-a accidentat în minutul 39 și a fost înlocuit cu Robert Moldoveanu.
Dinamo a început în formula: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.
În repriza a doua, au jucat pentru ‘câinii roșii’: Piscitelli – Sorescu (88′ G. Crețu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64′ D. Popa), Bru (64′ I. Filip), Răuță – Moldoveanu, Perovic, Montini (76′ A. Lazăr).

Liga 1, ediția 2019-2020, începe în acest weekend. Atât Chindia (nou promovată), cât și Dinamo vor juca luni, 15 iulie.
Ora 18.00 Gaz Metan Mediaș – Chindia Târgoviște, stadion Gaz Metan – Mediaș.
Ora 21:00 FC Viitorul – Dinamo, stadion Central – Ovidiu.