FOTO | Cum arată tibia lui Ianis Hagi după faultul extrem de dur al unui jucător ieșean

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 mai 2018, ora 11:13,
Viitorul-Iasi

Meciul dintre FC Viitorul și CSM Poli Iași, scor 1-0, în etapa a 9-a din play-off-ul Ligii 1, a fost influențat de eliminarea din minutul 9. Mădălin Mihăescu, unul dintre jucătorii oaspeților, a avut o intrare extrem de dură la Ianis Hagi, în urma căreia căpitanul Viitorului se putea accidenta grav.

În urma acelui fault, Ianis Hagi a avut o plagă deschisă la tibia piciorului stâng. Din fericire, mijlocașul a putut să continue meciul și a înscris în minutul 84.

Site-ul clubului Viitorul a anunțat că Mădălin Mihăescu a dat dovadă de fair play la finalul partidei de la Ovidiu. Mijlocașul formației ieșene a solicitat să meargă până la vestiarul constănțenilor, unde și-a cerut scuze pentru faultul comis și s-a interesat de starea lui Ianis Hagi.

Sursă foto: fcviitorul.ro