FOTO | Alibec și-a ieșit din minți! A spart ușa de la vestiar

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat sâmbătă, 10 noiembrie 2018, ora 19:49,
denis-alibec-astra

Denis Alibec a avut o nouă ieșire nervoasă! Atacantul Astrei Giurgiu a spart ușa de la vestiar după înfrângerea de pe teren propriu cu Politehnica Iași, scor 1-2. Antrenorul giurgiuvenilor, Gigi Mulțescu, i-a luat apărarea lui Alibec.

Alibec a fost cel mai periculos jucător al Astrei, fiind la un pas de gol în minutul 49. Fostul atacant de la FCSB a trimis un șut superb de la 16 metri, dar mingea a lovit bara.

Sursa foto: DigiSport

Denis a făcut o criză de nervi, pentru că e frustrant pentru el să alerge, să şuteze, să paseze şi coechipierii să nu se ridice la nivelul lui. A făcut ce trebuia, cât a putut. A pasat, a ajuns şi prin careu, a avut şi realizări. A greșit puțin în repriza a doua. Putea să facă mai mult, dar eu zic că s-a mişcat bine. Așteptam mai mult de la ceilalți„, a spus Gigi Mulțescu la finalul partidei.

Ieșenii au câștigat la Giurgiu cu 2-1, deși au jucat în inferioritate numerică din minutul 41 și au fost conduși la pauză. Vasile Gheorghe (43′) a înscris pentru Astra, iar Platini (51′) și Andrei Cristea (59′) au adus victoria pentru Politehnica Iași. (VIDEO)