Florin Andone putea să aducă victoria pentru Brighton

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 februarie 2019, ora 20:25,
andone-brighton

Brighton & Hove Albion a remizat pe teren propriu cu Watford, scor 0-0, în etapa a 25-a din Premier League. Atacantul Florin Andone a avut două ocazii mari de a înscrie pe final de meci.

Andone a fost introdus pe teren în minutul 72, în locul lui Murray. Brighton a dominat autoritar, dar portarul Ben Foster a fost în zi de grație.

În minutul 86, Florin Andone a scăpat singurul cu portarul, din lateral, dar a șutat pe direcția lui Ben Foster.

În minutul 90, Pascal Gross a centrat excelent pe jos, dar atacantul român a șutat peste poartă din poziție bună.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

Brighton este fără victorie în Premier League de cinci etape și ocupă locul 13 în clasament.

Florin Andone (25 de ani) a fost aproape de un transfer la Fenerbahce, potrivit presei turce. Internaționalul român a reușit 3 goluri în 16 apariții pentru Brighton, în Premier League și FA Cup.

Tot azi, meciul dintre Everton şi Wolverhampton a fost întrerupt, după ce o pisică neagră a intrat pe teren. Gazdele au pierdut cu 1-3.