VIDEO | Florin Andone nu a fost eliminat în meci, dar a primit o SUSPENDARE DURĂ! Care este motivul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 09 februarie 2019, ora 10:12,
florin-andone

Potrivit Sky Sports News, Florin Andone (25 ani) a fost suspendat pentru trei meciuri, după ce și-a lovit un adversar în partida din Cupa Angliei cu WBA!

Florin Andone l-a lovit pe Sam Field, în minutul 30 al partidei de la West Bromwich, însă incidentul nu a fost văzut de arbitrul Paul Tierney. El a pledat nevinovat în faţa Comisiei de Disciplină, dar federația engleză s-a autosesizat şi l-a sancţionat pe internaţionalul român pe baza înregistrării video.

Atacantul român va lipsi la partidele cu Burnley şi Leicester (Premier League) şi la meciul cu Derby County (Cupa Angliei).

Fotbalistul român a înscris golul egalizator pentru Brighton în meciul cu West Bromwich Albion din 16-imile de finală ale Cupei Angliei. ‘Pescărușii’ au câștigat cu 3-1 după prelungiri.

5.5 milioane de euro este cota de piață a internaționalului român, potrivit transfermarkt.com. Acesta a marcat 4 goluri pentru Brighton în toate competițiile.