Final încins la Chiajna! Concordia rămâne cu lanterna roșie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 25 februarie 2019, ora 22:17,
chiajna voluntari

FC Voluntari s-a impus cu 3-1 pe terenul Concordiei Chiajna. Toate cele patru goluri au fost marcate în ultimele 20 de minute.

Vâtcă, portarul celor de la Voluntari, a făcut minuni până în minutul 69, când a ieșit greșit la o centrare, iar Sofien Moussa a reluat cu capul, pentru 1-0.

Moussa a debutat cu gol la Concordia. Prima echipă românească a lui Moussa a fost Petrolul, iar tunisianul marca, în iulie 2015, primul gol în Liga I chiar într-un meci cu Chiajna, încheiat la egalitate, 2-2.

Avantajul trupei lui Adrian Falub a durat numai 2 minute.

Tudorie a reușit egalarea, în urma unei acțiuni pe cont propriu (71). FC Voluntari s-a dezlănțuit. În minutul 75, Ionuț Balaur a înscris pentru 1-2, iar Gadze a înschis tabela la 1-3, în minutul 87.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

FC Voluntari pleacă de pe ultimul loc și îi lasă Chiajnei lanterna roșie, după victoria de astăzi.

Echipa lui Bergodi s-a apropiat la trei lungimi de Dunărea Călărași, cu 20 de puncte, în timp ce Concordia rămâne cu 18.