FCU Craiova, doar remiză cu Gloria Buzău! ”Nea Adi, fii tare, luptăm pentru promovare!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 noiembrie 2020, ora 21:55,
1605460470851

FCU Craiova 1948 a remizat, din nou, în Liga a 2-a.

Alb-albaștrii au călcat strâmb pe teren propriu cu Gloria Buzău. Meciul de la Severin s-a încheiat 1-1.

După ce au intrat pe teren, fotbaliștii Craiovei au avut un mesaj pentru Adrian Mititelu, care a fost condamnat la 3 ani și jumătate de închisoare: ”Nea Adi, fii tare, luptăm pentru promovare!”

SURSA FOTO: Telekom Sport

Bradley Diallo a deschis scorul în minutul 72, după o lovitură cu capul. Francezul i-a dedicat reușita lui Adrian Mititelu.

Rezultatul final a fost stabilit de Constantin Stoica, în minutul 87, cu un șut puternic în apropierea vinclului din dreapta.

În urma acestui rezultat, oltenii rămân pe primul loc în Liga a 2-a, cu 23 de puncte, în timp ce formația lui Ilie Stan urcă pe locul 11, cu 16 puncte.