VIDEO | FCSB, ultima repetiție înainte de play-off! „Roș-albaștrii” au remizat la Sepsi și au emoții pentru primul loc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 20:51,
fcsb13
fcsb13

FCSB a remizat pe terenul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-1, în runda cu numărul 30, ultima din sezonul regulat al Ligii 1!

Golurile au fost marcate de Florin Tănase, pentru FCSB, în minutul 6, în timp ce pentru Sepsi a punctat Pavol Safranko, în minutul 57.

În urma acestui rezultat, formația pregătită de Toni Petrea rămâne pe prima poziție în ierarhie, cu 65 de puncte acumulate în cele 30 de meciuri disputate. Pentru FCSB este al doilea egal consecutiv, după cel din runda trecută cu CSU Craiova, și poate fi depășită de CFR Cluj chiar înainte de startul play-off-ului. Ardelenii îi vor întâlni și ei pe olteni, mâine, de la ora 21:30.

De partea cealaltă, covăsnenii au terminat sezonul regulat pe locul al patrulea în clasament. Sepsi Sf. Gheorghe are în acest moment 45 de puncte acumulate în cele 30 de meciuri.

Echipele de start din partida Sepsi – FCSB

SEPSI: J. Fernandez – R. Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, M. Ștefănescu – Vașvari, Fofana, Nouvier – Golofca, Safranko, G. Dragomir
REZERVE: A. Szanto, Petrila, Ninaj, Eder Gondalez, Bajrovic, Achahbar, Țincu, L. Fulop, Aganovic
ANTRENOR: Leo Grozavu

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Radunovic – Ov. Popescu, Șut, Olaru – Moruțan, Fl. Tănase, Oct. Popescu
REZERVE: Straton, Panțîru, Simion, Haruț, Nedelcu, Vînă, Perianu, Oaidă, Istrate
ANTRENOR: Toni Petrea