FCSB râde de Universitatea Craiova: ”S-au dat de gol singuri! Jucătorii lor au fost spioni”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 25 decembrie 2019, ora 15:27,
fcsb-craiova

Gigi Becali i-a ironizat pe olteni la câteva zile după derby-ul FCSB – Universitatea Craiova, scor 2-0.

Recent, Sorin Cârțu, președintele formației din Bănie, susținea că echipa sa a fost ”trădată” din interior, iar o persoană de la Craiova ar fi divulgat sistemul pe care Pițurcă urma sa îl folosească.

Formația din Capitală a rezolvat partida cu oltenii în doar câteva minute: Dennis Man a finalizat cu un lob de senzație peste portar, iar Florinel Coman a închis tabela la doar 4 minute.

După ce oficialii din Bănie au vorbit despre spionii de la echipă, Gigi Becali i-a ironizat pe olteni.

Patronul FCSB a dezvăluit că jucătorii Universității Craiova s-au dat singuri de gol la încălzire, iar Bogdan Argeș Vintilă și-a dat seama de sistemul pe care adversarii urmau să îl folosească.

”Am avut spioni, jucătorii lor. Vorbeau acolo când se încălzeau și ziceau: ”Joci, bă, nu joc”. Dacă joacă Vătăjelu și Bancu, și i-au întrebat, au zis că joacă amândoi, înseamnă că joacă 4-4-2. S-au dat singuri de gol. Vintilă mi-a zis mie că le-a transmis jucătorilor înainte de meci: ”Vedeți că dacă joacă așa, jucăm așa”.

După ce au început meciul, au ridicat jucătorii mâna, ce să joace, erau înțeleși, trebuia să jucăm 4-3-1-2, iar Vintilă le-a făcut semn și am schimbat în 3-4-1-2, cu trei fundași. Din mers, din semne, că erau înțeleși. Nu a fost niciun spion. Erau înțeleși înainte.

Da, ce spion?! A spionat Man când a dat lobul ăla? Sau a spionat Coman? Pe Coman nu ai cum să-l ții. Dacă ești fundaș, nu mai dormi noapte. Nu ai cum să-l ții, e fabulos” a declarat Gigi Becali.