VIDEO | FCSB n-a ştiut să profite de pasul greşit al CFR-ului! Echipa ,,roş-albastră”, înfrângere cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 aprilie 2021, ora 23:24,
FCSB SUPARARE

Meciul dintre FCSB şi Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1, disputat la Giurgiu, s-a terminat cu scorul de 1-2.

Golurile partidei dintre FCSB şi Sepsi au fost marcat de către Claudiu Petrila, în minutul 28 şi Bogan Mitrea, în minutul 81, pentru covăsneni, respectiv Octavian Popescu, în minutul 68, pentru ,,roş-albaştri”.

Prima repriză a jocului de la Giurgiu a fost dominată de cei de la Sepsi OSK, care au ameninţat poarta lui Andrei Vlad încă din minutul 10 la o centrare a lui Cătălin Golofca. Ovidiu Popescu a fost umul periculos de la FCSB, în minutul 14, dar şutul său nu a fost unul precis.

Minutul 28 al jocului a produs şocul pe stadionul celor de la Astra. Sepsi a deschis scorul prin Claudiu Petrila, jucător împrumutat de la CFR pentru acest sezon. Acesta a reluat cu capul mingea trimisă de Branislav Ninaj şi l-a învins pe Vlad. Prima repriză s-a terminat 0-1, după ce Safranko a mai ratat o ocazie importantă pentru Sepsi.

Repriza a doua a jocului de la Giurgiu a început diferit faţă de prima, iar FCSB a ratat prima ocazie în minutul 46, la şutul lui Ionuţ Vînă, care a fost respins în corner de Niczuly.

Sepsi putea duce scorul la 2-0, dar mingea lui Bouhenna, trimisă cu capul, în minutul 54, a fost respinsă spectaculos de Andrei Vlad.

FCSB a venit cu replica în minutul 68, când la un contraatac s-a găsit la finalizare tânărul Octavian Popescu. Acesta a trimis un şut din interiorul careului mare fără a-i da prea mari şanse lui Niczuly.

Lovitură pentru FCSB în minutul 81. Sepsi face 2-1, după ce Bogdan Mitrea înscrie pentru formaţia din Covasna. Sebastian Colţescu pune capăt meciului, iar FCSB ratează şansa să se distanţeze în fruntea clasamentului.

În urma rezultatului din această seară, FCSB rămâne pe primul loc în play-off, cu 35 de puncte acumulate până acum în clasament.

De cealaltă parte, Sepsi revine pe locul 4 în play-off, acolo unde a adunat un număr total de 27 de puncte până în prezent.

Citeşte şi Moruțan, 15 milioane de euro pentru a se duela cu Messi: ”Pune foarte mare preţ pe Olimpiu”