FCSB, demolată la ea acasă! Roș-albaștrii au luat 6 goluri în amicalul cu Chindia!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 noiembrie 2019, ora 15:11,
fcsb chindia

FCSB a încasat 6 goluri în amicalul disputat împotriva Chindiei Târgoviște, pe terenul bazei de la Berceni. Partida s-a terminat cu scorul de 3-6.

Meciul disputat la Berceni a fost unul dominat de elevii lui Viorel Moldovan, notează realitateadedambovita.net.

Partida s-a desfășurat fără spectatori.

A fost 3-0 pentru Chindia la pauză, după golurile reușite de Burlacu (2) și Dumiter.

După pauză, Dumiter și-a trecut și el în cont dubla, celelalte două goluri fiind marcate de Șerban și Yameogo.

Și FCSB a marcat de trei ori în repriza secundă, prin Hora, Gnohere și Momcilovic.

Pentru Chindia Târgoviște următorul meci oficial va fi în data de 22 noiembrie cu CFR Cluj, în etapa a 17-a a Ligii I.

FCSB joacă acasă, cu Astra, o zi mai târziu.