FCSB, daună totală pentru rivali! Topul în care echipa lui Petrea nu are competitor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 ianuarie 2021, ora 21:14,
Man Tanase Coman FCSB

FCSB nu are adversar în Liga 1 la capitolul ”goluri înscrise pe finalul meciului”.

Seara trecută, formația roș-albastră a învins-o pe Astra Giurgiu, scor 3-0. Reușitele au venit în minutele 77, prin golgheterul Man, 81 și 88, ”dublă” Tănase.

Astfel, formația lui Toni Petrea rămâne lider în Liga 1 la capitolul ”goluri înscrise pe finalul meciului”.

Man, Coman și compania au înscris nu mai puțin de 13 goluri în ultimele 15 minute ale partidelor din campionat.

Rivalele FCSB-ului nu se apropie de clubul din Capitală. Campioana CFR Cluj a reușit doar patru goluri în intervalul ’75-’90+, în timp ce Craiova a reușit un singur gol.