VIDEO | FCSB, calificare CHINUITĂ în optimile Cupei! A fost SĂRBĂTOARE la Zlatna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 27 septembrie 2018, ora 23:48,
FCSB Alba
FCSB Alba

Unirea Alba Iulia a fost aproape să producă marea surpriză a 16-imilor Cupei României! Echipa de liga a treia a pierdut până la urmă cu FCSB, scor 0-1.

#cuparomaniei #saisprezecimi #unireafcsbObiectiv indeplinit pentru ros-albastri!

Publicată de FCSB pe Joi, 27 Septembrie 2018

Rusescu a adus în cele din urmă victoria oaspeților, însă tot atacantul revenit la FCSB a scos fără să vrea mingea din poartă, irosind o ocazie monumentală. În prelungiri, Florin Tănase a ratat un penalty.

A fost meciul anului pentru județul Alba Iulia. Peste 3.000 de oameni au fost la Zlatna, iar gazdele nu s-au făcut de râs, ba chiar au avut câteva șanse de a marca, una chiar imensă prin Mureșan, pe finalul primei reprize.

FCSB, formula de start:

#cuparomaniei #saisprezecimi #unireafcsb Aceasta este echipa trimisa in teren de Nicolae Dica in partida cu Unirea Alba Iulia, care va incepe la 21:30, in direct la Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

În optimile de finală ale Cupei României s-au mai calificat FC Voluntari, AFK Csikszereda, Universitatea Craiova, Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Dinamo, CSM Politehnica Iaşi, CS Mioveni, Dunărea Călăraşi, FC Universitatea Cluj, AFC Hermannstadt, FC Viitorul, CFR Cluj, Astra Giurgiu, Gaz Metan Mediaş şi Turris Oltul Turnu Măgurele.