FC Voluntari reintră în ‘hora retrogradării’, după eșecul de la Botoșani! Golofca a reușit un gol fabulos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 10 mai 2019, ora 19:09,
voluntari-botosani

FC Botoșani a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-0, în etapa a 9-a din play-out-ul Ligii 1. Cătălin Golofca a reușit un gol de excepție.

Mihai Roman a deschis scorul în minutul 9, cu un șut din careu.

Ilfovenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 34, când Doru Popadiuc a primit al doilea cartonaș galben.

În minutul 45+2, Cătălin Golofca a reușit un gol superb, după un șut-bombă de la 16 metri.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

Botoşani: Fraisl – Miron, Piţian, Burcă – Patache, J. Rodriguez,  E. Papa (Karaboue ’58), L. Fulop – Golofca (Ongenda ’72), M. Roman (Buş ’79), Fabbrini. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Voluntari: Mitrev – Russo (Deac ’56), Balaur, Armaş, Al. Vlad – I. Gheorghe, Signorelli (Lazăr ’74), Căpăţână – Popadiuc, Tudorie (Bălan ’68), Gadze. Antrenor: Cristiano Bergodi.

FC Botoșani ocupă locul 9 în clasamentul din play-out, iar FC Voluntari e pe poziția a 11-a, cu două puncte mai mult decât echipa aflată pe loc de baraj.