FC Botoșani a pierdut ultimul amical din Austria

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 11 iulie 2018, ora 22:21,
fc-botosani1

Echipa antrenată de Costel Enache a fost învinsă cu scorul de 2-0 de cehii de la FK Pribram.

A fost ultimul amical al Botoșaniului în Austria, iar antrenorul Costel Enache a mizat pe jucătorii care au evoluat mai puțin în precedentele trei partide.

Cehii au deschis scorul în minutul 20 prin Antwi, după care au mai marcat o dată prin Matousek în minutul 78.

Costel Enache a început meciul cu Brânză – Patache, Burcă, Chindriș, Dumitraș – Târșa, E. Papa – Piftor, Fulop, Corban – Brekalo Au mai jucat Pap, Chitoșcă, Cazacu, Rodriguez, M. Roman 2, Golofca, Hervin, Miron, Oaidă.

FC Botoșani a încheiat cantonamentul din Austria cu o victorie și trei înfrângeri.

Moldovenii revin joi în țară, iar jucătorii vor avea liber până duminică.

Primul meci oficial este programat pe 20 iulie, când FC Botoșani va juca în deplasare împotriva campioanei CFR Cluj.