FC Botoșani a dat lovitura la Mediaș pe final! Gol din penalty, în minutul 89!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 octombrie 2018, ora 20:30,
gaz metan botosani

FC Botoșani s-a impus cu scorul de 2-1, în deplasare, la Mediaș, după ce a fost condusă din minutul 15 și a înscris golul victoriei în minutul 89.

Ardelenii au deschis scorul prin Yazalde, în minutul 15 și, pe durata primei reprize, au jucat mai bine și puteau majora diferența.

VEZI AICI GOLUL LUI YAZALDE

FC Botoșani a echilibrat după pauză și a reușit egalarea în minutul 73, prin Mihai Roman II.

Pe final, moldovenii au dat lovitura. În minutul 89, arbitrul Istvan Kovacs a dictat penalty, iar Jonathan Rodriguez a înscris pentru 1-2.

Gaz Metan Mediaș rămâne pe locul al patrulea, cu 20 de puncte. Tot atâtea are și Astra, dar echipa lui Mulțescu este pe podium datorită golaverajului mai bun.

FC Botoșani a urcat pe locul 8, cu 15 puncte, dar poate fi depășită de Dunărea Călărași, care joacă mâine cu Dinamo.