FC Botoșani a câștigat dramatic în prelungiri! Ciobotariu își salvează postul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 aprilie 2019, ora 19:38,
fabbrini boto sibiu

FC Botoșani a învins Hermannstadt cu 1-0 și a bifat prima victorie după șase meciuri.

Antrenorul Liviu Ciobotariu își salvează momentan postul, după ce a fost amenințat public de patronul Valeriu Iftime că va fi dat afară dacă nu câștigă azi.

FC Botoșani aavut ocazii mari în partida cu Hermannstadt, dar a suferit până în prelungirile partidei.

Ongenda a ratat uluitor, în minutul 23, când a trimis pe lângă poartă din 5 metri o minge respinsă în față de Căbuz.

De altfel, elevii lui Ciobotariu n-au reușit să înscrie nici măcar din penalty! În minutul 66, Roman a fost faultat în careu, însă Căbuz a parat șutul lui Rodriguez.

Antrenorul Botoșaniului a stat cu sufletul la gură până în prelungiri. Fabbrini a înscris în minutul 90+3, iar golul a creat o adevărată explozie de bucurie pe banca moldovenilor.