Fanii lui Dinamo fentează sancțiunea FRF! Cum vor intra pe stadionul din Cluj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 iulie 2019, ora 19:25,
Dinamo galerie

Peluza ‘Cătălin Hîldan’ vrea să-și susțină favoriții și să fie pe stadion la meciul CFR Cluj – Dinamo București, de sâmbătă, deși Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal (FRF) a decis să interzică galeria și alte grupuri de suporteri ai ‘câinilor roșii’ la următoarele cinci meciuri din deplasare.

Fanii lui Dinamo au discutat cu oficialii de la CFR Cluj, care le-au transmis că îi vor primi în peluza arenei ‘Dr. Constantin Rădulescu’.

FRF vrea să-i pedepsească pe fanii dinamoviști ca urmare a incidentelor din meciul Viitorul – Dinamo, scor 5-0, din 15 iulie.

Biletul de meci la Cluj costă 10 lei.SUNTEM MAI UNIȚI CA NICIODATĂ! Cu cât s-au luptat să ne dezbine, cu atât ne-au…

Publicată de Peluza Catalin Hildan-Dinamo pe Miercuri, 24 iulie 2019

Toată lumea la Cluj, DAR ATENȚIE! Vom intra la meci fără steaguri, fulare și însemne (din cauza suspendării galeriei noastre pentru 5 etape). Gazdele ne-au transmis că ne vor primi în peluză . Jandarmeria va avea motiv să ne evacueze dacă apar însemne cu Dinamo în peluză.

Este nevoie de noi mai mult ca oricând! După ora 16:00 se vând bilete la casa de bilete de la peluza oaspete. Va urma un apel important legat de susținerea echipei!„, a transmis Peluza ‘Cătălin Hîldan’ pe Facebook.

Mai Uniți Ca Niciodată

Din toată țara vin ”descreierații”,Se umple Clujul și ne-ntâlnim cu frații.Sâmbătă seara să n-aveți alt program,Urcăm Piezișa și facem bairam!Biletul de meci la Cluj costă 10 lei.#maiuniticaniciodata#cutotiilacluj

Publicată de Peluza Catalin Hildan-Dinamo pe Joi, 25 iulie 2019

În minutul 66 al meciului Viitorul – Dinamo, mai mulţi suporteri dinamovişti au intrat pe teren, fiind cu greu imobilizaţi. În cele din urmă, Jandarmeria a intervenit și a evacuat peluza dinamovistă. Meciul a fost reluat după o întrerupere de peste 20 de minute.