Fanii au explodat la adresa lui Pușcaș! Clipe grele pentru atacantul lui Reading

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 februarie 2020, ora 16:23,
pușcaș
pușcaș

Românul a jucat ieri doar o repriză în meciul pe care echipa sa l-a câștigat la loviturile de departajare în 16-imile de finală ale Cupei Angliei.

Prestația sa nu a fost însă pe placul antrenorului Mark Bowen care l-a scos la pauza întâlnirii contra lui Cardiff. În acel moment adversarii conduceau cu 1-0, dar Reading a revenit și a împins meciul mai întâi în prelungiri și apoi la loteria penaltyurilor. Chiar dacă fanii divizionarei secunde s-au bucurat în final pentru o victorie mulți dintre ei s-au arătat extrem de dezamăgiți de evoluția tricolorului. Iar postările acide la adresa lui Pușcaș au început să curgă pe rețelele de socializare.

„Pușcaș este în acest moment extraordinar de slab, a greșit clubul” sau „Încă o prestație mediocră pentru Pușcaș. Mai bine scăpați de el în vară” au fost cuvintele suporterilor furioși din cauza formei pe care o traversează fotbalistul de 23 de ani. Pușcaș a ajuns la Reading în vara anului trecut iar de atunci a reușit 7 goluri în 27 de meciuri disputate în tricoul englezilor.