Fabbrini, scurt și la obiect după umilința din Moldova: ”Un dezastru!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 ianuarie 2021, ora 23:29,
fabbrini
fabbrini

Diego Fabbrini (30 ani) a oferit prima reacție după eșecul cu FC Botoșani.

”Câinii” au pierdut la scor, 0-4. Keyta, cu o ”dublă” în minutele 1 și 35, Ongenda, în minutul 23, și Denis Haruț, în minutul 64, au marcat golurile formației moldave.

Italianul și-a cerut scuze pentru prestația rușinoasă a ”câinilor” și anunță că este deja cu gândul la următorul meci.

„Un dezastru! Putem doar să ne prezentăm scuzele în fața tuturor. Trebuie să ne gândim la meciul următor. Am jucat prost în fața unei echipe bune, am luat gol în primul minut… Am avut și noi câteva ocazii, dar n-am reușit să înscriem.

Trebuie să uităm tot, să uităm acest joc și să ne concentrăm pe meciul următor.

Toată lumea o să fie fericită dacă Pablo Cortacero rezovlă problemele financiare. Nu trebuie să vorbiți despre asta cu mine, trebuie să vorbiți cu cei din club.” a declarat Fabbrini.