Explicații pentru forma slabă traversată de Florinel Coman: „A avut o accidentare foarte complicată”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 18 februarie 2021, ora 19:58,
FLORINEL COMAN

Managerul general al FCSB-ului, MM Stoica (55 de ani), a vorbit despre forma slabă pe care o traversează Florinel Coman.

Jucătorii pregătiți de Anton Petrea au fost învinși cu același scor, 0-1, de Academica Clinceni și FC Hermannstadt în Liga I, respectiv de Dinamo în sferturile de finală ale Cupei.

A avut o accidentare foarte complicată și foarte rar întâlnită în fotbal. Unii medici spuneau că trebuie să se opereze, alții că nu. La gleznă a avut o problemă. A fost o contuzie puternică dar care efectiv i-a deteriorat glezna. Ceva asemănător a avut Chipciu când a fost faultat de către Laurențiu Rus.

El nici pregătirea din zona galbenă (n.r. cantonamentul controversat pe care FCSB l-a efectuat în Turcia) nu a făcut-o alături de colegi.

El, forma sportivă nu și-a recăpătat-o 100%. A avut o răbufnire de orgoliu în ultimele 20 de minute la meciul cu Sibiul. Dar motivele sunt obiective la el. Aștept revenirea lui la meciul cu Chindia”, a spus MM Stoica, la Digi Sport.

În următorul meci, FCSB o va întâlni pe Chindia Târgoviște, sâmbătă de la ora 20:00. Partida se va disputa în cadrul etapei a 24-a a Ligii 1.