EXCLUSIV | Înfrângere previzibilă la Roma? ”Dan Petrescu era relaxat, părea un meci fără miză!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 noiembrie 2020, ora 00:27,
petrescu cfr cluj

Iuliu Mureșan e categoric după înfrângerea la scor a CFR-ului!

Campioana României a fost învinsă de AS Roma, scor 0-5, în cel de-al treilea meci al Grupei A din UEFA Europa League. Mkhitaryan, Ibanez, Mayoral, ”dublă” şi Pedro au marcat pentru italieni.

Imediat după fluierul final, Iuliu Mureșan, fostul președinte al celor de la CFR Cluj, a oferit prima reacție pentru realitateasportiva.net.

”Da, mă așteptam într-un fel. CFR a avut probleme de lot, cu fundașii. Accidentarea lui Vinicius, Burcă cu COVID-19. Jucătorii Romei erau fără marcaj încă din primele minute. S-a văzut că apărarea care ținea CFR-ul nu a fost. E o înfrângere care nu s-a întâmplat la echipă.

Nu a avut ritm meciul, părea un meci fără miză. CFR nu a avut ocazii. A fost penalty clar la aceea fază în careu. Vă dați seama ce ar fi ieșit dacă era în Liga 1. Chiar nu înțeleg arbitrul la faza aceea. Echipa mi s-a părut deconectată. Dan Petrescu era și el relaxat. Nu știu dacă au pornit cu ideea că vor pierde. CFR are spirit de luptă. A fost o situație specială.” a declarat Iuliu Mureșan pentru realitateasportiva.net.

Vezi și VIDEO | CFR Cluj, demolată de AS Roma! Italienii, aproape să facă setul cu elevii lui Petrescu