EXCLUSIV | Replică fulger! Cum a răspuns Rednic acuzațiilor aduse de Cornel Dinu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 februarie 2020, ora 16:52,
Mircea Rednic

Mircea Rednic a răspuns acuzațiilor lansate de Cornel Dinu, potrivit cărora ar fi venit la Poli Iași cu peste 10 jucători noi.

„Procurorul” l-a atacat pe Rednic după meciul dintre Poli Iași și Viitorul (1-2).

„Rednic face același lucru pe care l-a făcut și la Dinamo, vine cu 10-15 jucători noi. E sat fără câini?!

Da, la Dinamo e sat fără câini. La Dinamo nu mai sunt câini pe teren, mai sunt câțiva prin tribune. La Iași văd că Rednic face aceeași operațiune”, a spus Cornel Dinu, la Telekom Sport.

Contactat de realitateasportiva.net, Mircea Rednic l-a contrazis.

Nu mai zic nimic, am fost foarte surprins când am văzut ce a declarat. În primul rând, nu este informat! Eu am discutat pentru trei jucători, atât, pentru Omoh, cel care a și dat golul, pentru Klimavicius, care a fost la Dinamo, și pentru Lukassen. Și toți trei au jucat foarte bine. Ceilalți jucători noi au venit pe alte filiere. De unde 10-15 jucători? Vorbește să se afle în treabă„, a spus Mircea Rednic.

Klimavicius, Omoh și Lukassen au fost titulari în meciul cu FC Viitorul.

Omoh a deschis scorul în minutul 2. Zoua a egalat în minutul 80, iar Gabi Iancu a adus victoria constănțenilor în minutul 85.