EXCLUSIV | Nu Coman și Man! Cine a limpezit jocul la FCSB. „De el mi-a plăcut!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 martie 2020, ora 13:06,
man hermannstadt

FCSB s-a calificat în semifinalele Cupei României, după o victorie obținută în minutul 90, la Sibiu.

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 75, prin Debeljuh. FCSB a egalat în minutul 86, după autogolul lui Dobrosavlevici și a câștigat meciul grație unei combinații de zile mari între Coman și Dennis Man.

De altfel, schimbările au fost esențiale în victoria celor de la FCSB. Man și Coman au intrat la pauză, în locul lui Adrian Popa și Adrian Petre.

Helmut Duckadam l-a remarcat pe Ionuș Vână, intrat și el în repriza secundă, chiar după ce sibienii reușiseră deschiderea scorului.

Am avut emoții, bineînțeles, după felul în care a decurs jocul. Mi-a plăcut mult golul reușit de Coman, de fapt, vorbim de toată faza, care a fost spectaculoasă. Eu aș vrea să-l remarc însă și pe Vână. A intrat foarte bine, a limpezit jocul. Mă bucur pentru el„, a spus președintele de imagine al FCSB, Helmut Duckadam, pentru realitateasportiva.net.

Gică Popescu, la prima apariție într-un studio de televiziune în 2020. ”Realitatea Sportivă” cu Claudiu Giurgea, duminică, 8 martie, de la ora 18:30, doar la Realitatea Plus.