EXCLUSIV | Concluzie dură din partea unui fost antrenor al roș-albaștrilor: ”Îmi pare rău de Steaua, nu mai are șanse la titlu!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 iunie 2020, ora 17:36,
fcsb medias
fcsb medias

Un fost antrenor al FCSB deplânge situația în care a ajuns fosta sa echipă!

‘Roș-albaștrii’ au remizat seara trecută cu Gaz Metan, scor 2-2. În urma rezultatului de seara trecută, formația lui Vintilă rămâne la 9 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Ilie Stan (52 ani), fost antrenor al FCSB în perioada în perioada 2011-2012, deplânge situația în care a ajuns formația din Capitală.

Tehnicianul român a fost cu ochii pe partida dintre FCSB și Gaz Metan și vorbit pentru realitateasportiva.net despre meciul de seara trecută.

”Au scăpat bine că au luat un punct. Puteau să piardă toate punctele dacă nu ratau cei de la Gaz Metan. A fost un rezultat echitabil. Trebuie să crezi până în ultimul minut. Asta au făcut cei de la Gaz.

Nu ai ce să faci. Au jucat fără Tănase. Stăteai, te apărai. Dacă era Dan Petrescu ce crezi că făcea? Se apăra! În ultimele minute, când conduci 2-1, te închizi.

În momentul de față, a cum joacă, nu mai șanse la titlu. Mie îmi pare rău de cei de la Steaua și pentru Gigi, pentru că investește și pune suflet. a declarat Ilie Stan pentru realitateasportiva.net.

Rezumatul meciului FCSB – Gaz Metan, scor 2-2