EXCLUSIV | Când se mai dă penalty?! Dinamoviștii, foc și pară după ce au pierdut cu ultima clasată

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 februarie 2020, ora 20:48,

Dinamo a fost învinsă cu scorul de 2-1 de FC Voluntari, ultima clasată. „Câinii” au condus cu 1-0 pe terenul ilfovenilor și reclamă un penalty neacordat în minutul 49.

Era 1-0 pentru Dinamo și Fabbrini a vrut să centreze, însă mingea l-a lovit în mână pe Strună.

Arbitrul Adrian Cojocaru a lăsat jocul să continue, iar dinamoviștii au criticat decizia după meci.

Antrenorul Dusan Uhrin a fost foarte direct și a spus că Dinamo a pierdut din cauza arbitrului.

Contactat de realitateasportiva.net, directorul sportiv Ionel Dănciulescu pune sub semnul întrebării și eliminarea lui Skovajsa, pentru două galbene încasate în 7 minute (65 și 72).

Eu zic că a fost penalty acolo. Dar așa e acum, nu mai știi când e, când nu e, arbitrul decide cum vrea. A fost, clar, un moment foarte important, puteam să facem 2-0 și era altceva. Ne-am dezechilibrat în momentul în care am rămas în inferioritate numerică.

Încă nu am văzut reluările, dar este posibil ca primul cartonaș galben să fi fost acordat ușor„, a declarat Ionel Dănciulescu.

După ce a rămas în inferioritate numerică, Dinamo a încasat două goluri. FC Voluntari s-a impus cu 2-1, după reușitele lui Țîră (76) și Tudorie (80). Sorescu deschisese scorul pentru Dinamo, în minutul 39.