EXCLUSIV | Analiza jocului roș-albilor înaintea turnirului din Cupă: „La Craiova au jucat doar 25 de minute”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 februarie 2021, ora 15:23,
dinamo craiova banie

Dinamo are parte de al treilea derby consecutiv într-o săptămână. Între cele două meciuri contra rivalei FCSB, „câinii” au jucat la Craiova, împotriva oltenilor.

Iar Cosmin Bărcăuan și-a urmărit la lucru fostele echipe în duelul câștigat de alb-albaștri cu 1-0.

„Au fost două reprize total diferite, am văzut atitudine pozitivă din partea lui Dinamo care a venit la Craiova să ia cele 3 puncte. A fost un ritm bun de joc, cu faze la ambele porți.

După minutul 25, când Craiova a înscris, Dinamo a început să pice, iar repriza a doua a fost săracă în faze de poartă. S-a jucat mai mult între cele două careuri de 16m”, a declarat Cosmin Bărcăuan, în exclusivitate pentru realitateasportiva.net.

Dinamoviștii vor să își ia revanșa în fața fanilor după insuccesul din Bănie, dar și după primul duel cu FCSB din acest an, pierdut și el la limită.

„Așteptam de la Dinamo să facă un pas în față la 0-1, să atace mult mai mult. Adversarul s-a retras după prima repriză, dar având în vedere că Dinamo a avut un singur șut pe poartă, pot să spun că a fost un rezultat echitabil. Victoria Craiovei este meritată după ce am văzut în a doua parte„, a mai punctat fostul jucător al lui Dinamo.